platforma blogowa portalu gazeta pomorska

Polska – Szkocja live

W dzisiejszym meczu biało-czerwonych ze Szkocją kibice oczekują od podopiecznych Adama Nawałki nie tylko zaangażowania w grę.  Początek o 20:45.

Aby zobaczyć nowe wpisy należy odświeżać stronę klawiszem F5

Polska – Szkocja 0:1 (0:0)
POLSKA: Szczęsny – Piszczek, Szukała, Glik, Brzyski (90+1. Komorowski) – Sobota (88. Masłowski), Klich (82. Teodorczyk), Krychowiak (88. Jodłowiec), Peszko (73. Robak), Obraniak (73. Polański) – Milik.
SZKOCJA: Marshall- Hutton (67. Bardsley), Martin, Greer, Mulgrew – Anya (90+1. Burke), Bannan (67. Robertson), Brown, Morrison (46. D.Fletcher)- S. Fletcher (46. Naismith), McCormack (76. Adam).

KONIEC MECZU. Analiza spotkania w czwartkowej “Gazecie Pomorskiej”- wydanie bydgoskie i toruńskie – zapraszamy do lektury!
90+2′ – Masłowski dośrodkowywał z rzutu rożnego. Sytuacje w polu karnym opanował Marshall, który schwytał piłkę.
90+2′ – Masłowski uderzył z dystansu. Marshall brni, ale będzie jeszcze róg.
88′ - Masłowski z Zawiszy Bydgoszcz na boisku!
87′ – Strzał Milika zablokowany.
84′ – Brzyski huknął z wolnego. Prostu w mur…
83′ – Całkiem niezłe dośrodkowanie Soboty, ale Polański został uprzedzony przez szkockiego bramkarza.
82′ – Na boisku pojawia się trzeci napastnik w reprezentacji Polski – Łukasz Teodorczyk.
77′ – Gol dla gości, a jej autorem Brown. Polacy fatalnie spisali się w obronie.
74′ – Dariusz Szpakowski krzyknął “okazja Polaków”, aż tysiące Polaków przebudziło się ze snu. Klich jednak zmarnował dobrą sytuację, bowiem jego strzał zza pola karnego był niecelny.
71′ – Polański i Robak szykują się do wejścia na boisko.
66′ – Całkiem niezła akcja biało-czerwonych. Obraniak zagrał w pole karne w kierunku Milika. Napastnik naszej reprezentacji próbował strzelać, ale był w trudnej sytuacji i zabrakło mu precyzji.
65′ – Trener Nawałka jeszcze nie dokonał zmian. Czyżby nasza reprezentacja grała tak dobrze?
61′ – Kibice na Stadionie Narodowym nieco się ożywili – skandują “My chcemy gola”. Oby za nieco ponad pół godziny nie musieli śpiewać “Nic się nie stało…”.
58′- Z wolnego dośrodkowywał Obraniak. W doskonałej sytuacji znalazł się Glik, ale stoper naszej reprezentacji “główkował” niecelnie.
57′ – Rajd prawą stroną Peszko zatrzymany nieprzepisowo przez Huttona. Żółta kartka dla Szkota.
56′ – Strzał Peszko zablokowany.
55′ – Szkoci mieli moment swobody i natychmiast chcieli go wykorzystać. Uderzał McCormack, ale przypadkowo na linii strzału znalazł się Piszczek. Polacy mogą odetchnąć z ulgą.
52′ -Zza pola karnego uderzał Obraniak, ale posłał piłkę obok bramki.
51′ – Peszko mógł podawać do Milika, ale sam chciał uderzyć. I uderzył wprost w bramkarza rywali.
49′ –  Pod bramką Szkotów doszło do zamieszania. Znów przed szansa strzelenia gola stanął Piszczek. Kapitan naszej reprezentacji znów nie trafił w światło bramki.
46′ – Rozpoczyna się druga połowa. – Kto wygra mecz? – pyta spiker. – Polska – odpowiadają kibice. Oby…, ale po pierwszej połowie trudno być wielkim optymistą.

Zakończyła się pierwsza połowa. Na razie jest 0:0.
45+1′ – Goście egzekwowali rzut rożny, ale Glik wybił piłkę poza pole karne.
45′ – Szczęsny musiał interweniować po strzale Huttona, który ładnie wdarł się prawą stroną w nasze pole karne. Szkot zbyt długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i polski bramkarz znacznie skrócił mu kąt.
43′ – Piszczek znów próbował strzelać z dystansu. I chyba na słowie próbował najlepiej skończyć opis tej sytuacji.
41′ – Wreszcie coś się dzieje. Szkoda jednak, że nie chodzi o akcję podbramkowe. Doszło do spinki Peszko z Brownem. Sędzia szybko jednak ostudził ich bokserskie zapędy i ukarał ich żółtymi kartkami.
37′ – Szkoci częściej są przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Polacy próbują dośrodkowywać w pole karne, ale czynią to niedokładnie. Mecz nie należy do ciekawych. Jedynie internauci mają nieco radości, gdy słyszą wymawiane przez polskich komentatorów nazwisko – Bannan.
31′ –  Nikt nie zamknął dośrodkowania Soboty. Piłka trafiła następnie do Piszczka, który próbował uderzyć zza pola karnego. Jego strzał był bardzo niecelny. Trener Nawałka podpowiada coś swoim podopiecznym, ale ci na razie grają bardzo chaotycznie.
29′ – Po rzucie rożnym głową próbował uderzać Glik, ale zabrakło mu precyzji w polu karnym.
28′ – Ładne uderzenie z dystansu Milika.  Marshall sparował piłkę na gór.
27′-  Zbyt głębokie dośrodkowanie Brzyskiego.
24′ – Obraniak mógł wyjść na czystą pozycję, ale sędzia odgwizdał spalonego. Ci, którzy oglądali powtórki tej akcji mogą mieć jednak wątpliwości.
23′ – Niewiele godnego odnotowania dzieje się boisku. Gra toczy się głównie w środku pola.
18′ – Po faulu Glika goście mieli rzut wolny, ale dośrodkowanie Szkota pewnie wyłapał Szczęsny.
13′ – Obraniak egzekwował rzut rożny. Szkoci jednak zdołali wybić piłkę poza pole karne i uspokoili sytuacje na boisku.
12′ – Po strzale Obraniaka Marshall z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką.
10′ – Szkoci są częściej przy piłce, ale nie przekłada się to na razie na bramkowe sytuacje.
1′ – Rozpoczął się mecz.
0′ – Wita Państwa Jakub Stykowski. Za chwilę początek meczu na Stadionie Narodowym!